Merry Christmas!

Осінній візит до Лондона виявився справжнім Різдвяним туром. Яскраві декорації, розкішні ярмарки та святково одягнені будівлі динамічного мегаполіса наповнили культурну програму школярів справжньою новорічною ейфорією.

Щоденна екскурсійна програма по найвизначнішим місцям королівської столиці: Вестмінстерське Абатство, Тауер, будівля Парламенту, Букінгемський палац, Трафальгарська площа, Національний природознавчий музей - гармонічно доповнювалась вечірнім дозвіллям центральними вуличками міста. Кожна поїздка на символічному двохповерховому автобусі по Piccadilly, Oxford street, Regent street, та Baker Street була справжнім дослідженням історичних куточків британської столиці.

Заглянули учні й за лаштунки Букінгемського палацу, у світ розкішних карет, конюшень і королівського автопарку. Цікавим стало вивчення призначення кожного транспортного засобу та дослідження його розкішного оздоблення. Активне вивчення історії королівської резиденції проходило у поєднанні з ознайомленням із різдвяними традиціями Англії. Адже, саме британська королева Вікторія, яка вперше визнала Букінгемський палац королівською резиденцією, започаткувала традицію встановлення ялинки в домашніх умовах та проведення сімейного свята. Учні також довідались, чому щорічно з Осло привозять ялинку до Лондона, яку встановлюють на Трафальгарській площі.

Історія першої привітальної листівки, виникнення різдвяної шкарпетки, традиційні солодощі– все це стало святковим доповненням до відомої історії Англії.

Зупиняючись біля задекорованих споруд, школярі дізнавались про традиції вбирання будівель, проведення різдвяних масових заходів, організацію родинного застілля та інші цікаві святкові особливості англійських мешканців.

Завітали школярі й до відомого Hyde парку, де проходять найбільші атракції “Winter Wonderland”.

Дивовижною виявилась і вечірня прогулянка вздовж Темзи, де почали вмикатись вечірні вогники Tower bridge на очах у школярів.

Казкова подорож до Лондона була наповнена користю і радістю та щедро подарувала справжній різдвяний настрій, завдяки чому діти продовжують вірити в дива!

“I will honor Christmas in my heart, and try to keep it all the year…
Charles Dickens
English novelist